Żyłka na suma na rzekę | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu. -Julian Tuwim


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Żyłka na suma na rzekę

Jaroslaw Radzki

Offline

Koledzy ,pytanie czysto z ciekawości ile wytrzymałości ma ta żyłka o której piszecie? czy w jej miejsce na suma na rzekę nie lepiej kupić plecionkę tej grubości?? bo wydaje m sie że pletka tej średnicy ma większą wytrzymałość niż żyłka.
 

Piotr Stec

Offline

Na pewno lepiej kupić plecionkę i na pewno będzie wytrzymalsza. Ja zdecydowałem się na żyłkę ze względu na ograniczony budżet, myślę że lepiej wybrać dobrą żyłkę niż byle jaką plecionkę. Producent podaje wytrzymałość 21kg i na moje oko nie jest ona przesadzona, poza tym nie skręca się, nie ma pamięci, bardzo dobrze sprawuje mi się w feederze i okoniówce. Czy wytrzyma spotkanie z sumem? - okaże się. Jeżeli w ogóle do takiego dojdzie, to na pewno się pochwalę i napiszę jak się sprawowała żyłka ;].
 

Tomek Sztanka

Offline

Na brudne wody i o silnym uciągu żyłka jak najbardziej, to samo tyczy się zbiorników zaporowych ze spustem wody w trakcie zasiadki. Plecionki obecnie są w cenie dobrych żyłek, nie najlepsze ale jednak. Na długą wywózkę polecam cieńsze plecionki około 0,4 to w zupełności wystarczy a na nurcie nie postawi dużego oporu. Żyłka ma wiele plusów eliminując błędy wędkującego przy sztywnych kijach.
T.
 

Marcat 11

Offline

A co sądzicie o żyłeczce Waller Catfish - Climax ? Grubość 0.50 ma wytrzymałośc 17,3 kg według producenta. Czy robił ktoś jej testy? Zmeczony
 

Marcat 11

Offline

Panowie mam pewne pytanie czy ktoś z was wyciągnął kiedyś wiekszego suma na żyłkęSmutny . Poszperałem trochę na forum i od kolegów dowiedziałem się, że lepiej kupić dobrą żyłkę niż tanią plecionke.Przyjełem to do wiadomości, ale dzisiaj trochę o tym powyślałem i chciałem się dowiedzieć czy któś złapał wiekszego suma na żyłkęFoch. Jeśli oczywiście mozna wiedzieć jaka to była żyłka.Bardzo proszę o odpowiedz z tego względu, że nie chce jak juz wspominałem kupować drogiej plecionki bo jak z każdą metodą jest nie pewnie - czy się spodoba. Pozdrawiam wszystkich i serdecznie dziękuję za ewentualne odpowiedzi, a może nawet zdjęcia żyłkowej zdobyczy hehOkok
Marek Okok
 

Konrad Bartosik

Offline

Marcat 11 napisał(a):

Panowie mam pewne pytanie czy ktoś z was wyciągnął kiedyś wiekszego suma na żyłkęSmutny . Poszperałem trochę na forum i od kolegów dowiedziałem się, że lepiej kupić dobrą żyłkę niż tanią plecionke.Przyjełem to do wiadomości, ale dzisiaj trochę o tym powyślałem i chciałem się dowiedzieć czy któś złapał wiekszego suma na żyłkęFoch. Jeśli oczywiście mozna wiedzieć jaka to była żyłka.Bardzo proszę o odpowiedz z tego względu, że nie chce jak juz wspominałem kupować drogiej plecionki bo jak z każdą metodą jest nie pewnie - czy się spodoba. Pozdrawiam wszystkich i serdecznie dziękuję za ewentualne odpowiedzi, a może nawet zdjęcia żyłkowej zdobyczy hehOkok


Żyłka 0,40 mm dragon milenium sum. Kilka sumów wyciaglem największy 175 cm. Zaznaczę że ja łowiem na spokojnej wodzie, a jak byl problem tzn sum wszedł w roślinność to wypływałem łódką.
Na rzece z mocnym nurtem i z licznymi zaczepami niestety żyłka nawet 0,60 mm może nie wytrzymac. Powiem tak nie ma co iwestowac w jakic mocarny sprzęt z droga plecionka. Na poczatek wystarczy jakis mocniejszy spining do 100 gram i żyłka 0,50. Takim zestawem na spokojnej wodzie wyciagne suma 50 kg.
 

Marcat 11

Offline

Konradzie dziękuję za kolejną odpowiedz oraz za wyrozumiałość Graty. Myślę, że temat tego co będzie na kręciołku w moim przypadku zamknięty Piwko. Dzięki Oczko
Marek Okok
 

Piotr Traba

Offline

Damian C napisał(a):

Lukasz Bieniawski napisał(a):

Dragon ma hermetycznie pakowane żyłki z serii milenium. Ja kupuje albo je, albo ze sklepu trabucco, tam mają zazwyczaj świeże żyłki, ale najgrubsza trabucco ma 0,405.


Dragon milenium wg mnie to tragedia strasznie się skręcają nie polecam ich.


Dodatkowo jest jeszcze mega sztywna po jakim czasie - może to tylko moje spostrzeżenia.
 

Marcat 11

Offline

Potestuję tą żyłeczkę to zobaczę. Każdy ma jakieś swoje preferencje i spostrzeżeniaOczko. Dzięki za odpowiedz Puchar
Marek Okok
 

Konrad Bartosik

Offline

Jest sztywna, dlatego można nia dobrze suma zaciac z wiekszej odległości. Ale tak naprawdę która grubsza żyłka nie jest sztywna. Pamietam, że 0,40 była bardzo dobra miałem ją z 5 lat. 0,50 już bardziej sztywna, ale mocna, nie jednego potwora można by na nią wytargac. Mam ją jeszcze na kkołowrotku. I we wrześniu prawdopodobnie wyskocze na stacionarke.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,293,899 unikalne wizyty